Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują zamarznięte zbiorniki wodne

Data publikacji 02.02.2019

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” oraz akcji „Zima 2018/2019” policjanci z Polkowic patrolują rejony zbiorników wodnych oraz sąsiadujące im altany i inne pomieszczenia, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. „Dzikie” kąpieliska niejednokrotnie są ulubionym miejscem zabaw dzieci oraz połowu ryb na lodzie. Na jednego z amatorów wędkarstwa natrafili przemkowscy policjanci. Mężczyzna mimo dodatniej temperatury powietrza zdecydował się na wędkowanie w przeręblu. Zauważony przez policjantów został upomniany i opuścił częściowo zamarznięty zbiornik.

Okres ferii to dla dzieci czas zabaw na lodzie i śniegu. Niestety zdarza się, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą na zamarznięte zbiorniki wodne nieświadome grożącego im niebezpieczeństwa. Szczególnie teraz, kiedy nastąpiło ochłodzenie, a zbiorniki wodne są jeszcze słabo zamarznięte, istnieje realne zagrożenie załamania się lodu i utonięcia. Policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych i jak się okazuje również dorosłych, regularnie kontrolują tereny zamarzniętych zbiorników, jednocześnie mając na wyposażeniu tzw. rzutki ratownicze.

Podczas jednej z takich kontroli policjanci z Przemkowa zauważyli amatora łowienia ryb w przeręblu. Stróże prawa zwrócili mężczyźnie uwagę, że lód nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku, a poruszanie się po nim bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie. Wędkarz po rozmowie z dzielnicowym zdecydował się opuścić teren zbiornika.

Pamiętajmy! Wchodzenie na zamarzniętą taflę wodny zawsze jest ryzykowne. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci, sami będąc jednocześnie odpowiedzialni i rozsądni.

(KWP Wrocław / tb)


 

Powrót na górę strony