Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie osoby usłyuszały zarzuty w związku z zabójstwem 69-latka

Data publikacji 04.02.2019

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z zabójstwem 69-latka. Jeden z nich, 39-letni mieszkaniec Gdyni, usłyszał już zarzut zabójstwa za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych odpowie za nieudzielenie pomocy ofierze przestępstwa i utrudnianie śledztwa, grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Obaj zatrzymani decyzją sądu trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

W minioną sobotę, 2 lutego br., w nocy, dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni otrzymał telefoniczną informację, że w mieszkaniu znajdującym się Gdyni Chyloni zostały odnalezione zwłoki 69-letniego mężczyzny.

Niezwłocznie na miejsce został skierowany patrol będący najbliżej wskazanej lokalizacji, grupa dochodzeniowo-procesowa, biegły lekarz sądowy, technik kryminalistyki i prokurator. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie i ujawnili zwłoki mężczyzny z widocznymi obrażeniami głowy. W mieszkaniu przebywało trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani. Cała trójka zaprzeczyła, aby mieli coś wspólnego ze śmiercią 69-latka. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej kryminalni zabezpieczyli dowody i pozyskali informacje na podstawie, których możliwe było przedstawienie zarzutu zabójstwa jednemu z zatrzymanych wcześniej mężczyzn. Jak ustalili mundurowi, to właśnie 39-latek kilkukrotnie uderzył i kopnął w głowę mężczyznę, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kolejny z zatrzymanych, 64-letni mieszkaniec Gdyni, usłyszał zarzuty nieudzielenia pomocy ofierze przestępstwa i utrudniania prowadzonego śledztwa. Za te czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obaj zatrzymani decyzją sądu trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony