Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 73-latek w związku z zabójstwem mężczyzny

Data publikacji 04.02.2019

Wejherowscy policjanci zatrzymali 73-letniego mężczyznę w związku ze sprawą zabójstwa 51-latka do którego doszło w sobotę w jednym z domów na terenie Gminy Szemud. Mężczyzna zginął od ciosu zadanego ostrym narzędziem. Sprawca wczoraj został przesłuchany przez policjantów, dzisiaj zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzut zabójstwa.

W sobotę po południu policjanci zostali powiadomieni o śmierci 51-letniego mężczyzny. Natychmiast na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, którzy ustalili, że mogło dojść do zabójstwa. Jak ustalili policjanci doszło do sprzeczki między uczestnikami spotkania, wtedy też prawdopodobnie 73-latek zaatakował pokrzywdzonego ostrym narzędziem. 51-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Na miejsce zostali skierowani technicy kryminalistyki, którzy na miejscu zbrodni przeprowadzili oględziny, zebrali ślady oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Podczas przeszukania miejsca zdarzenia policjanci znaleźli i zabezpieczyli narzędzie zbrodni. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury.

Niewykluczone, że wobec mężczyzny zostanie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony