Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie uratowali życie 71-latkowi

Data publikacji 05.02.2019

Policjanci z Krakowa i Zabierzowa w czasie wolnym od służby uratowali przed wyziębieniem 71-latka. Mężczyzna siedział na chodniki na jednej z ulic krakowskiego śródmieścia w stanie widocznej hipotermii. Stróże prawa rozpoczęli pomoc przedmedyczną oraz wezwali pogotowie. Senior trafił do szpitala a jego sytuacją życiową zajmie się teraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

31 stycznia br. st. sierż. Krzysztof Rojek z Komisariatu Policji w Zabierzowie wspólnie ze st. sierż. Dominikiem Wilkiem z VI Komisariatu Policji w Krakowie będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic krakowskiego śródmieścia zauważyli siedzącego na chodniku staruszka. Jego wygląd wskazywał na stan hipotermii. Mężczyzna był wyziębiony, uskarżał się na ból nogi, zawroty głowy oraz duszności. Po krótkiej rozmowie policjanci zorientowali się, że ma on symptomy demencji starczej, gdyż nie potrafił powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka.

Stróże prawa natychmiast podjęli działania ratownicze, udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy opatrując mu ranę nogi, okrywając odzieżą oraz wezwali na miejsce karetkę pogotowia i patrol policji z miejscowego komisariatu. W efekcie senior został przetransportowany do szpitala. Na szczęście, dzięki szybkim działaniom stróży prawa, jego życiu nic nie zagraża. Komisariat II Policji powiadomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który sprawuje teraz nadzór nad 71-latkiem.

Z uwagi na wciąż utrzymującą się niską temperaturę uczulamy wszystkich na to, aby nie być obojętnym wobec osób starszych i bezdomnych, którzy znajdują się w warunkach mogących zagrażać ich życiu lub zdrowiu. Przekazujcie służbom informacje o miejscu przebywania takich osób!

(KWP Kraków / tb)

Powrót na górę strony