Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy „Łowcy głów” łapią najbardziej niebezpiecznych przestępców – kolejni poszukiwani zatrzymani

Data publikacji 07.02.2019

Zespół Poszukiwań Celowych w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu to komórka zajmująca się zatrzymywaniem osób ukrywających się przed organami ścigania. Dolnośląscy „Łowcy głów” tropią tych najbardziej niebezpiecznych przestępców. Tylko w zeszłym roku zatrzymali 38 osób, podejrzanych o zbrodnie, kierowanie grupami przestępczymi, rozboje i gwałty. Kolejny rok to nowe wyzwania w walce z przestępcami. Policjanci w styczniu br. w ramach prowadzonych działań zatrzymali już 5 osób poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Stróże prawa Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania poszukiwawcze działają na terenie Polski, ale również gdy wymaga tego sytuacja również poza granicami kraju. W tym zakresie poprzez Biuro Współpracy Międzynarodowej Policji są w kontakcie z funkcjonariuszami z innych krajów. Policjanci tropią ukrywających się od dłuższego czasu najbardziej niebezpiecznych przestępców. Kolejne ważne zatrzymania miały miejsce w styczniu na terenie województwa.

W ostatnich dniach policyjni „Łowcy głów” z Dolnego Śląska zatrzymali na terenie Głogowa 40-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Legnicy. Mężczyzna ma do odbycia karę więzienia w wymiarze ponad 4 lat.

We Wrocławiu wpadł kolejny poszukiwany. Tym razem 43-letni mężczyzna był szukany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Ukrywał się przed więzieniem w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

W połowie stycznia br. na terenie Przemkowa miała miejsce jedna z ważniejszych realizacji. Wrocławscy „Łowcy głów" wytropili poszukiwanego przez niemieckie organy ścigania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 28-letniego obywatela Polski. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie w sierpniu 2018 r. na terenie Niemiec usiłowanie zabójstwa podczas kradzieży rozbójniczej w jednym z niemieckich mieszkań. Podczas włamania sprawca zastał na miejscu jego właściciela, którego brutalnie pobił m.in. kopiąc w głowę, czym doprowadził do jego nieprzytomności. Niemiecki wymiar sprawiedliwości uznał ten akt jako próbę usiłowania zabójstwa. Przy współpracy z niemieckimi organami ścigania udało się ustalić, iż poszukiwany mógł zbiec z terenu Niemiec i ukryć się w Polsce. Szeroko zakrojone działania operacyjne doprowadziły do ustalenia dokładnego miejsca pobytu, a następnie zatrzymania poszukiwanego. W chwili zatrzymania poszukiwany był całkowicie zaskoczony obecnością policjantów. Wobec zatrzymanego Sąd Okręgowy w Legnicy zastosował tymczasowy areszt.

W zeszłym roku funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku podjętych działań zatrzymali 38 osób, podejrzanych o zbrodnie, kierowanie grupami przestępczymi, rozboje i gwałty.

(KWP Wrocław / tb)

Film Dolnośląscy „Łowcy głów” łapią najbardziej niebezpiecznych przestępców – kolejni poszukiwani zatrzymani

Pobierz plik Dolnośląscy „Łowcy głów” łapią najbardziej niebezpiecznych przestępców – kolejni poszukiwani zatrzymani (format mp4 - rozmiar 2.21 MB)

Powrót na górę strony