Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Wąbrzeźna uratował życie 86-latki

Data publikacji 07.02.2019

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryńsku poinformowali policjantów, że nie mogą skontaktować się z jedną ze swoich podopiecznych w podeszłym wieku. Policjant, który przyjechał na miejsce, zauważył przez okno ślady krwi na podłodze. Dzięki jego szybkiej i zdecydowanej reakcji seniorka żyje.

W środę (06.02.19) o godz. 12:00 pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryńsku wezwali policję do domu jednej z mieszkanek, ponieważ nie mieli z nią kontaktu od jakiegoś czasu.

Na miejsce przyjechał policjant komendy w Wąbrzeźnie st. post. Paweł Winiarski, który zobaczył przez okno, że na podłodze w kuchni są ślady krwi. Bez chwili namysłu wyważył drzwi i wszedł do środka.

Na podłodze w pokoju znalazł nieprzytomną 86-latkę z raną głowy. Natychmiast przystąpił do resuscytacji, która po kilku minutach przyniosła pozytywny skutek. Opatrzył ranę kobiety, ułożył seniorkę w pozycji bezpiecznej i okrył kocem termicznym, oczekując na przyjazd karetki pogotowia.

Kobieta w stanie wychłodzenia organizmu i odwodnienia, przetransportowana została do szpitala. Tylko dzięki czujności pracowników socjalnych oraz szybkości i profesjonalizmowi st. post. Pawła Winiarskiego udało się uratować życie kobiety.

Powrót na górę strony