Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i chronimy – przykłady z codziennej służby

Data publikacji 07.02.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo pomogli 7 – latkowi, który zagubił się podczas wycieczki. Dzięki skutecznej i szybkiej reakcji mundurowych chłopczyk powrócił do rówieśników, którzy w tym czasie byli w kinie. W innej sytuacji adekwatna reakcja mundurowych miała wpływ na zdrowie jednej z pań odwiedzających komisariat.

Na pętlę autobusową zostali skierowani dzielnicowi, którzy zostali poinformowani o zagubieniu chłopca. O całej sytuacji zaalarmowała Policję pasażerka, która zauważyła że kilkulatek nie wysiadł na końcowym przystanku. Policjanci „pierwszego kontaktu” dzięki sprawnie przeprowadzonej rozmowie ze zgłaszającą oraz 7 – latkiem ustalili, że odłączył się on od grupy, która przyjechała do centrum miasta na seans filmowy. Dzielnicowi sierż. szt. Kornelia Klimaszewska oraz st. sierż. Łukasz Paciorek sprawnie ustalili numer telefonu do opiekuna, któremu przekazali chłopca. 7 – latkowi na szczęście nic się nie stało.

Policjanci podczas swojej codziennej służby często mają do czynienia ze zdarzeniami, w których niosą pomoc. Do komisariatów w różnych sytuacjach i sprawach przychodzą mieszkańcy. Z tymi wizytami często związane są silne emocje. Tak było kilka dni temu. Rodzina przyszła do komisariatu na Niebuszewie. W pewnym momencie kobieta zasłabła. Natychmiast zareagował Kierownik Rewiru II Dzielnicowych mł. asp. Marcin Kaczmarek i zastępca dyżurnego sierż. szt. Beata Kowalewska. Udzielili 25-latce pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwali pogotowie ratunkowe. Dzięki empatycznemu podejściu mundurowych nie stało się nic złego.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony