Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic wpadł z narkotykami - jest już w areszcie

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci z łódzkiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości w środowiskach pseudokibiców zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków psychoaktywnych. 23-latek przewoził samochodem porcję marihuany. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli jeszcze ponad 200 gram nielegalnego suszu, sproszkowaną metamfetaminę, tabletki oraz akcesoria do ważenia i porcjowania narkotyków. Tam zatrzymali też 28-letniego wspólnika. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Jego młodszy kolega natomiast może spędzić w więzieniu 3 lata.

Kilkudniowe działania operacyjne, prowadzone przez policjantów z łódzkiego wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców doprowadziły do zatrzymania trzech podejrzanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyźni mogą być w posiadaniu znacznych ilości środków psychoaktywnych.

Cała sprawa wyszła na jaw podczas kontroli samochodu, którym kierował 23-letni mężczyzna. W podróży towarzyszył mu o 4 lata starszy znajomy. Funkcjonariusze zaobserwowali ich, kiedy wychodzili z jednego z mieszkań, a następnie próbowali odjechać. W aucie policjanci znaleźli jedną porcję marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

W mieszkaniu, które 23-latek wynajmował na jednym z łódzkich osiedli wspólnie ze swoim 28-letnim kolegą, funkcjonariusze dodatkowo znaleźli i zabezpieczyli 240 gram nielegalnego suszu, sproszkowaną metamfetaminę, tabletki, wagi elektroniczne oraz 900 woreczków strunowych.

Nielegalny towar ukryty był w lodówce oraz w pojemnikach po odżywkach. 28-latek, również trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci i prokurator wystąpił do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. 23-latek, przy którym zabezpieczono narkotykową działkę także usłyszał zarzut. Będzie odpowiadał z wolnej stopy. 27-latek natomiast został zwolniony, gdyż nie posiadał przy sobie narkotyków. Postępowanie prowadzą policjanci z II komisariatu w Łodzi.

KWP w Łodzi/ rk

Powrót na górę strony