Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację - zabezpieczyli 105 roślin konopi

Data publikacji 12.02.2019

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 2 mężczyzn, którzy prowadzili plantację ziela konopi, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 105 roślin w różnych fazach wzrostu, z których można uzyskać około 7200 porcji handlowych marihuany o wartości czarnorynkowej około 90 tysięcy złotych. Teraz mężczyznom grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 28 i 31 lat podejrzanych o uprawę ziela konopi indyjskich, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że w jednym z budynków gospodarczych w Jeleniej Górze  najprawdopodobniej prowadzona jest plantacja marihuany.

Informacja ta wkrótce się potwierdziła.  Funkcjonariusze  w budynku zabezpieczyli 105 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Plantacja wyposażona była w urządzenia umożliwiające wzrost roślin. Jak się później okazało, z  zabezpieczonych sadzonek można uzyskać około 7200 porcji handlowych marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za uprawę konopi, z której można uzyskać znaczne ilości narkotyków, grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony