Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łęczna: Małżeństwo policyjne w czasie wolnym od służby zatrzymało nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 14.02.2019

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 58-latek, którego zatrzymali policjanci łęczyńskiej komendy w czasie wolnym od służby. Mieszkaniec gm. Milejów jechał porozbijanym oplem, a styl jego jazdy wskazywał na stan nietrzeźwości. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około południa policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Małżeństwo policyjne jadąc drogą powiatową w miejscowości Starościce zauważyło jadący z naprzeciwka pojazd marki Opel Astra. Auto było całe porozbijane, a styl jazdy kierującego wskazywał, że może być on w stanie nietrzeźwości. Policjanci szybko zareagowali, zatrzymali pojazd i wezwali patrol ruchu drogowego.

Jak się okazało 58-letni mieszkaniec gminy Milejów był kompletnie pijany. Mężczyzna miał problemy z opuszczeniem auta, a badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 58-latek już stracił prawo jazdy.

Teraz za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

A.B.

Powrót na górę strony