Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki warte ponad 1 mln zł - policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę

Data publikacji 15.02.2019

Świdwińscy kryminalni przy udziale policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, na terenie gminy Świdwin, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Zabezpieczono ponad 500 krzaków, 15 kg świeżo pociętych liści marihuany o łącznej czarnorynkowej wartości 1 mln 100 tys. zł. W tej sprawie zatrzymany został 43-letni mężczyzna podejrzany m.in. o prowadzenie nielegalnej uprawy. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę funkcjonariusze swoją obecnością zaskoczyli 43-letniego mieszkańca Szczecina, przebywającego na terenie gminy Świdwin. Okazało się, że mężczyzna przygotował w stodole specjalnie przystosowane pomieszczenia do uprawiania konopi indyjskich. Miejsce to było wyposażone w specjalistyczny sprzęt, tj. lampy służące do naświetlania roślin, system wentylacji i nawadniania oraz specjalistyczne narzędzia, które miały przyspieszyć wegetację roślin. Wartość zabezpieczonego sprzętu to kwota 300 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 500 krzaków konopi indyjskich i 15 kg świeżo pociętych liści marihuany. 

W tej sprawie zatrzymany został 43-letni mężczyzna. Jest on podejrzany m.in. o prowadzenie nielegalnej uprawy. W sprawie wszczęte jest śledztwo, a dzisiaj sąd zadecyduje czy zatrzymany zostanie tymczasowo aresztowany. 43-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

 

  • nielegalna uprawa
  • zabezpieczony susz roślinny
  • nielegalna uprawa
  • nielegalna uprawa i specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do utrzymania uprawy konopi
  • specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do utrzymania uprawy konopi
  • specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do utrzymania uprawy konopi
Powrót na górę strony