Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opole Lub.: Policjanci zatrzymali 29-latka do sprawy śmiertelnego wypadku

Data publikacji 17.02.2019

Opolscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę do sprawy śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w piątek rano w miejscowości Kolonia Wałowice. Volkswagen passat, którym podróżowała trójka młodych osób, wjechał do przydrożnego rowu przewracając się na bok. W wyniku zdarzenia 33-letni pasażer zginął na miejscu, a 21-letnia pasażerka z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wkrótce trafi przed oblicze sądu.

Do tego wypadku doszło w piątek około godz. 05:00 nad ranem w miejscowości Kolonia Wałowice w gminie Józefów nad Wisłą. Z ustaleń będących na miejscu policjantów wynika, że samochodem marki Volkswagen Passat podróżowały trzy młode osoby. Kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto wjechało do przydrożnego rowu i przewróciło się na bok.

W wyniku wypadku na miejscu zginął 33-letni pasażer, natomiast 21-pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Z kolei kierujący passatem oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności kierujący samochodem został ustalony i zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu janowskiego, który w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu.

Wczoraj policjanci wykonywali z zatrzymanym czynności procesowe. Niebawem mężczyzna zostanie doprowadzony przed oblicze sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie.

W związku czynnościami prowadzonymi w sprawie wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, policjanci poszukują świadków zdarzenia, którzy  przejeżdżali drogą nr W- 824 pomiędzy miejscowościami Józefów nad Wisłą – Wałowice w dniu 15.02. b.r. roku w godz. 05:00 – 05:30.  (w szczególności kierujący pojazdem marki BMW koloru ciemnego o początkowym nr rej. LKR). Osoby te proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym KPP w Opolu Lubelskim, pod nr telefonu: (81) 828 82 10.

S.P.

Powrót na górę strony