Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował wypadek skradzionym w Niemczech samochodem

Data publikacji 18.02.2019

Mężczyzna zatrzymany przez bolesławieckich policjantów odpowie za kradzież z włamaniem samochodu na terenie Niemiec, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie i ucieczkę z miejsca wypadku drogowego. 27-latkowi grozi łączna kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. 27-latek w dniu 9 lutego br. dokonał kradzieży z włamaniem samochodu osobowego o wartości 250 tys. złotych. Do przestępstwa doszło na terenie Niemiec.

Następnie mężczyzna jadąc skradzionym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. 27-latek uciekając przed policjantami nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi doprowadzając do zderzenia z nim. W wyniku wypadku obrażania poniosły dwie osoby podróżujące samochodem osobowym marki Subaru. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli pojazd pochodzący z przestępstwa.

W wyniku intensywnych działań operacyjnych bolesławieccy policjanci ustalili tożsamość poszukiwanego mężczyzny, a następnie zatrzymali podejrzanego.

27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już 3 zarzuty: kradzieży z włamaniem pojazdu, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie i ucieczka z miejsca poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu łącznie grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • rozbite auto, które został skradzione
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego
  • rozbite auto, które został skradzione

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.94 MB)

Powrót na górę strony