Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego suskiej Policji uratowali topiącego się mężczyznę

Data publikacji 18.02.2019

W sobotę, 16 lutego br. tuż po godzinie 23.00 dyżurny suskiej Policji otrzymał zgłoszenie od przechodniów o mężczyźnie, który grozi, że skoczy do wody. Desperat znajdował się w rejonie progów wodnych na potoku Stryszawka, przy ul. Turystycznej w Suchej Beskidzkiej. Kiedy sierżanci sztabowi Sebastian Stalmach i Dominika Lachendro dojeżdżali na miejsce, zauważyli w potoku mężczyznę zanurzonego po szyję i znoszonego przez nurt.

Mężczyzna znajdował się już około 150 metrów od miejsca, w którym według relacji świadków wskoczył do wody. Policjanci natychmiast weszli do wody, która miała około 1,5 metra głębokości i szybko dotarli do mężczyzny i wyciągnęli go na brzeg. Załoga karetki zabrała 45-letniego mężczyznę w stanie silnego wychłodzenia organizmu do szpitala, gdzie została udzielona mu pomoc.

Na szczęście dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom patrolu policyjnego jego życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

Na pochwałę zasługują nie tylko policjanci, którzy pomimo warunków pogodowych i niskiej temperatury wody uratowali topiącego się mężczyznę, ale także dwaj świadkowie, mieszkańcy Suchej Beskidzkiej, którzy powiadomili służby o tym zdarzeniu.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony