Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy potrącenia na przejściu dla pieszych

Data publikacji 18.02.2019

Policjanci zatrzymali 52-latka, który na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 13-latkę i jej dziadka. Mężczyzna po tym jak zbiegł z miejsca zdarzenia był poszukiwany na terenie całego kraju. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W sobotę, 16.02.2019 r., około godz. 18:00 w Piekarach Śląskich, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do bardzo groźnego wypadku. Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu na ul. Bytomskiej, na miejsce został skierowany patrol drogówki, którego policjanci ustalali okoliczności potrącenia. 13-latka i jej dziadek z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala, a sprawca odjechał z miejsca nie udzielając im pomocy.

Przejście, na którym doszło do potrącenia objęte było monitoringiem, który zarejestrował jego przebieg. Po jego obejrzeniu, policjanci ustalili, że jadący od Świerklańca kierowca volkswagena polo, zignorował sygnalizację świetlną i wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Piesi, którzy przechodzili przez jezdnię na zielonym świetle, kompletnie nie spodziewali się takiej sytuacji i nie zdążyli uniknąć potrącenia. Niedługo później policjanci znaleźli uszkodzonego, porzuconego volkswagena. Stróże prawa w pierwszej kolejności ustalili personalia kierowcy i powiadomili o jego poszukiwaniu jednostki policji w całym kraju.

52-latek został zatrzymany w Łodzi. Jeszcze tego samego dnia doprowadzono go do Piekar Śląskich. Podejrzany usłyszał zarzut potrącenia dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za to, że nie udzielił pomocy poszkodowanym. 52-latek może spodziewać się wyższego wyroku, bowiem był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Wczoraj, na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

(KWP w Katowicach / mw)

  • miejsce zdarzenia, policyjny radiowóz i karetka pogotowia
  • porzucony volkswagen
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta

Opis filmu: moment potrącenia pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierowcę, który nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.43 MB)

Opis filmu: policjanci prowadzą zatrzymanego kierowcę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.52 MB)

Powrót na górę strony