Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 4 tys. porcji narkotyków i kilkadziesiąt tabletek ekstazy przechwycili policjanci

Data publikacji 18.02.2019

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przechwycili blisko 4 tys. porcji marihuany i metamfetaminy, a także kilkadziesiąt tabletek ekstazy. Narkotyki znajdowały się w jednym z mieszkań, gdzie przebywali dwaj mężczyźni. Oprócz środków odurzających policjanci znaleźli także woreczki strunowe, wagi i urządzenia do porcjowania narkotyków, pieniądze oraz telefony komórkowe. W związku z tym, obaj mieszkańcy Kamiennej Góry zostali zatrzymani. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze wiedzieli, że 27 i 32-latek mogą posiadać narkotyki w swoim mieszkaniu, dlatego też postanowili złożyć im niezapowiedzianą wizytę. Szybko okazało się, że ich ustalenia były trafne. W trakcie przeszukania, w różnych miejscach mieszkania, kryminalni znaleźli około 4 tysiące gotowych do sprzedania porcji marihuany, 52 tabletki ekstazy, woreczki strunowe, wagi i urządzenia do porcjowania narkotyków oraz pieniądze i telefony komórkowe. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to narkotyki. Całość trafiła do depozytu natomiast dwaj mężczyźni do policyjnych aresztów.

Teraz obaj odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków. O ich dalszym losie zadecyduje jednak sąd, który może ich skazać nawet na 10 lat więzienia.

(KWP w Wrocławiu/ rk)

Powrót na górę strony