Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc seniorce nadeszła w porę

Data publikacji 20.02.2019

Spacer 85-letniej mieszkanki gminy Czchów w środku nocy, przy minusowych temperaturach, jedynie w koszuli nocnej i pantoflach, mógł zakończyć się nieszczęśliwie. Losem starszej kobiety zainteresował się przejeżdżający w pobliżu kierowca, który zaalarmował policjantów. Funkcjonariusze pomogli kobiecie. Okryli ją kurtką, umieścili w radiowozie, a następnie następnie przekazali pod opiekę rodzinie.

Około godziny 3.00 w nocy policjanci zostali powiadomieni, że w miejscowości Jurków ulicą spaceruje starsza kobieta ubrana jedynie w koszulę nocną i pantofle. Kobietą zainteresował się przypadkowy mężczyzna, który akurat przejeżdżał tamtędy samochodem. Zgłaszający czekał wspólnie z kobieta na przyjazd funkcjonariuszy. Policjanci okryli przemarzniętą kobietę i zabrali ją do pojazdu służbowego. 85-latka była kompletnie zdezorientowana i zagubiona. Nie potrafiła logicznie wyjaśnić, dlaczego w środku nocy wyszła z domu tak lekko ubrana. Nie umiała też wskazać miejsca zamieszkania. Na szczęście w patrolu, który podejmował tą interwencję był dzielnicowy tej miejscowości. Mundurowy skojarzył, że w pobliżu mieszka rodzina kobiety.

Krewni, do których w nocy zapukali policjanci, byli zaskoczeni wizytą policjantów. Wyjaśniali, że seniorka na co dzień mieszka sama i nigdy wcześniej tak się nie zachowywała. Zapewnili, że zaopiekują się starszą kobietą, aby na przyszłość zapobiec takim sytuacjom.

(KWP w Krakowie/ rk)

Powrót na górę strony