Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie uniknął czołowego zderzenia i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 21.02.2019

Policjant z Posterunku Policji w Wyszogrodzie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nieodpowiedzialność 37-letniego kierującego oplem mogła się przyczynić do kolejnej tragedii na drodze. Mieszkaniec gminy Czerwińsk z 2 promilami alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Późnym wieczorem w miejscowości Zarębin, policjant podróżujący samochodem wraz z rodziną, tylko dzięki szybkiej reakcji, uniknął czołowego zderzenia z nietrzeźwym kierującym. Kierujący oplem nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, bezpośrednio przed maskę pojazdu funkcjonariusza, zmuszając policjanta do nagłego hamowania. Gdyby funkcjonariusz nie skręcił w lewo doszło by do czołowego zderzenia. Policjant natychmiast zawrócił za kierującym oplem, aby go zatrzymać i powstrzymać od dalszych niebezpiecznych manewrów na drodze. Siedzący za kierownicą opla mężczyzna widząc, że samochód, z którym przed chwilą o mało się nie zderzył jedzie za nim zaczął przyśpieszać i uciekać. W tym momencie funkcjonariusz zaczął podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Jego podejrzenia potwierdziły się po chwili, kiedy zatrzymał kierującego. W trakcie rozmowy z nim poczuł silną woń alkoholu. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał miejscowych policjantów.

Badanie stanu trzeźwości, 37-letniego mieszkańca gminy Czerwińsk, wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

(KWP zs. w Radomiu/ rk)

Powrót na górę strony