Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanka Bydgoszczy podziękowała za profesjonalizm policjanta służby dyżurnej

Data publikacji 21.02.2019

W często niełatwej, policyjnej służbie zdarzają się momenty przynoszące satysfakcję i świadczące o tym, że policjanci są potrzebni obywatelom, a ci z kolei są wdzięczni za okazaną pomoc. Przykładem takiej właśnie wdzięczności są podziękowania, jakie na ręce Zastępcy Szefa nakielskich policjantów złożyła mieszkanka Bydgoszczy.

Wczoraj (20.02.19) na rozmowę z kom. Zbigniewem Sperkowskim, p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią przyjechała mieszkanka Bydgoszczy. Kobieta złożyła na ręce Zastępcy Szefa nakielskich policjantów podziękowania i wyraziła swoją ogromną wdzięczność za szybką i profesjonalną reakcję na zgłoszoną przez nią interwencję. Kobieta odniosła się do sytuacji, jaka zaistniała 8 lutego. Tego dnia została poinformowana telefonicznie przez mieszkającego w Nakle 84-letniego ojca o tym, że ma trudności z oddychaniem i potrzebuje pomocy medycznej. Kobieta zadzwoniła na pogotowie, ale tam dowiedziała się od dyspozytora medycznego, że na miejsce przyjedzie zespół medyczny z oddalonej o kilkanaście kilometrów Kcyni. 

Ponieważ mieszkanka Bydgoszczy nie miała już kontaktu telefonicznego z ojcem, obawiając się o jego zdrowie, zadzwoniła na stanowisko kierowania nakielskiej komendy i poprosiła o pomoc Policję. Telefon odebrał pomocnik dyżurnego, któremu szybko wyjaśniła sytuację, jaka zaistniała. 

Sierż. szt. Michał Rosa, z którym rozmawiała zgłaszająca, natychmiast skierował pod wskazany adres patrol. Kiedy już policjanci byli na miejscu, oddzwonił do kobiety i powiadomił, że ma się nie denerwować, bo 84-latek jest przytomny i pozostanie pod opieką mundurowych do czasu przyjazdu karetki. Kobieta, wiedząc, że jej ojcu nic nie zagraża, uspokoiła się i niebawem przyjechała do Nakła.

Wczoraj (20.02.19) za życzliwość policjanta służby dyżurnej, zrozumienie, bardzo szybką reakcję na jej prośbę oraz udzieloną pomoc kobieta podziękowała Zastępcy Komendanta nakielskiej jednostki, kom. Zbigniewowi Sperkowskiemu.  

Powrót na górę strony