Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci narażając życie ewakuowali mieszkańców budynku objętego pożarem

Data publikacji 25.02.2019

St. sierż. Wiesław Sychowski oraz st. post. Wojciech Naczke nawet przez chwilę nie zawahali się, by wbiec do budynku wielorodzinnego, w którym w mieszkaniu na I piętrze doszło do pożaru. Dzięki szybkiej akcji przeprowadzonej przez policjantów, mieszkańcy sąsiednich mieszkań zostali sprawnie ewakuowani. Mundurowi podczas działań związanych z ewakuacją podtruli się tlenkiem węgla, dlatego też po zakończeniu akcji sami musieli skorzystać z pomocy medycznej.

Wczoraj, około 19:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację, że w mieszkaniu na I piętrze dwupiętrowego budynku wielorodzinnego w Bożympolu Wielkim doszło do pożaru. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Policjanci dotarli na miejsce jako pierwsi. Bez chwili wahania funkcjonariusze wbiegli do środka budynku i rozpoczęli ewakuację mieszkań znajdujących się na parterze, następnie na I piętrze. Tam jednak musieli wyważyć drzwi sąsiadującego mieszkania objętego pożarem. Na klatce schodowej panowało ogromne zadymienie oraz bardzo wysoka temperatura. Po wyważeniu drzwi okazało się, że mieszkańcy już spali i nie wiedzieli co się dzieje, a w ich mieszkaniu także było pełno dymu.

Policjanci wyprowadzili bezpiecznie część mieszkańców z budynku. Po chwili nie mogli już wrócić do środka przez rozprzestrzeniający się pożar, wysoką temperaturę i bardzo gęsty dym.

W pożarze tego budynku nie ucierpiał nikt z mieszkańców. Natomiast funkcjonariusze drogówki podczas działań związanych z ewakuacją podtruli się tlenkiem węgla, dlatego też sami po zakończeniu akcji musieli skorzystać z pomocy medycznej. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony