Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za włamania

Data publikacji 25.02.2019

Policjanci z Poznania zatrzymali 3 osoby, w związku z włamaniami, do których dochodziło pod koniec ubiegłego roku i w styczniu bieżącego roku. Dwóch mężczyzn wybijało szyby w domach jednorodzinnych, wchodzili przez okno i wynosili wartościowe przedmioty i pieniądze. Natomiast siostra jednego z nich sprzedawała przedmioty w lombardach. Teraz o wymiarze kary zadecyduje sąd.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 18 stycznia br. mężczyznę podejrzanego o włamania do domów na terenie Poznania. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło zdarzenia z 28 grudnia ubiegłego roku. Kolejne to już styczeń 2019 roku, kiedy to zatrzymany razem ze swoim kolegą włamali się do dwóch kolejnych domów, a do dwóch innych próbowali się włamać.

To właśnie podczas ostatniego „skoku” zostali zauważeni przez sąsiadów, którzy natychmiast zadzwonili na numer alarmowy. Dyżurny od razu wysłał na miejsce funkcjonariuszy. Policyjni wywiadowcy zatrzymali jednego z nich. Szybko została ustalona tożsamość jego wspólnika. Mężczyzna został zatrzymany 24 stycznia br., podczas wizyty na komisariacie, kiedy zgłosił się w związku z inną sprawą.

Wyjaśnianiem wszystkich włamań zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KMP w Poznaniu. Ustalili, że domy były wybierane przypadkowo. Zanim doszło do włamania, jeden ze sprawców pukał do drzwi wybranego domu. Jeżeli otwierał ktoś z domowników, mężczyzna wymyślał jakąś historię na poczekaniu i odchodził. W innym przypadku, mężczyźni przy pomocy kamieni lub siekiery wybijali szyby od strony ogrodu i wchodzili do środka.

Zabierali wszystko, co przedstawiało wartość: biżuterię, sprzęt fotograficzny, zegarki, telefony, komputery, konsole do gier, a także gotówkę. Skradzione przedmioty trafiały między innymi do siostry jednego z nich, która następnie je sprzedawała w lombardach. Część skradzionych rzeczy zostało odzyskanych przez policjantów.

26 i 29-latek, mieszkańcy Poznania, usłyszeli zarzut usiłowania i kradzieży z włamaniem, natomiast kobiecie przedstawiono zarzut paserstwa. Wobec mężczyzn, sąd zastosował tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • zabezpieczone przez policjantów skradzione przedmioty
  • zabezpieczone przez policjantów skradzione przedmioty
  • zabezpieczone przez policjantów skradzione przedmioty
  • zabezpieczone przez policjantów skradzione przedmioty
  • zabezpieczone przez policjantów skradzione przedmioty
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.69 MB)

Powrót na górę strony