Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Policjanci wynieśli 21-latka z płonącego mieszkania

Data publikacji 25.02.2019

Wczoraj policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim zapobiegli tragedii. Funkcjonariusze wynieśli z płonącego mieszkania nieprzytomnego 21-latka. Na szczęście pomoc mundurowych przyszła na czas i mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów. Powodem pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia od pieca typu „koza”.

Wczoraj po godz. 20:00 dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim powiadomiony został o pożarze kamienicy. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zauważyli na jednym z balkonów mężczyznę, który po chwili wbiegł do środka.

Sierż. szt. Piotr Kąkolewski oraz post. Michał Mańko zareagowali natychmiast. Nie wahając się nawet chwili pobiegli do płonącego mieszkania, w którym widzieli pokrzywdzonego. Pomimo, iż panowało tam już bardzo duże zadymienie, na podłodze jednego z pomieszczeń zauważyli leżącego mężczyznę.

Mundurowi wynieśli go na zewnątrz oraz udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokrzywdzonym okazał się 21-latek, który w chwili zdarzenia przebywał sam w mieszkaniu. Mężczyzna przekazany został załodze karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Zastępy straży pożarnej, które dotarły na miejsce ugasiły pożar oraz oddymiły budynek. Strażacy wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była zaprószenie ognia od pieca typu „koza”.

Policjanci apelują o ostrożność. Różnego rodzaju urządzenia grzewcze: na tradycyjny węgiel, gazowe, olejowe, elektryczne bądź sanitarne zwłaszcza niewłaściwie eksploatowane zagrażają naszemu zdrowiu lub życiu.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • zapewnij prawidłową wentylację pomieszczenia, nigdy nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych,
  • stosuj mikro - wentylację okien i drzwi,
  • z pomocą fachowców dokonuj okresowych przeglądów komina, urządzeń grzewczych, sanitarnych i instalacji wentylacyjnej,
  • zainstaluj czujki tlenku węgla w tej części domu, w której sypia twoja rodzina - to skuteczne urządzenia, które uratowały już niejedno życie. W przypadku zagrożenia należy wezwać służby ratownicze, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

B.S.P.

Powrót na górę strony