Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie 120.000 złotych kredytu, zatrzymali małżeństwo i ich koleżankę

Data publikacji 26.02.2019

Zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu usłyszało w wolskiej komendzie małżeństwo. Policjanci zatrzymali także ich znajomą, która jest podejrzana o podrobienie dokumentów świadczących o zdolności kredytowej, starających się o kredyt oraz o pomocnictwo w przestępstwie. W ten sposób funkcjonariusze udaremnili przestępstwo.

Skuteczne działania policjantów z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej i korupcji wolskiej komendy pozwoliły zapobiec wyłudzeniu 120 tysięcy zł. na szkodę jednego z banków. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzy osoby, małżeństwo oraz ich znajomą.

Kobiety wpadły w ręce policjantów, kiedy były już w banku, mężczyzna czekał na nie w pojeździe zaparkowanym nieopodal banku. Do dokonania oszustwa mieli posłużyć się podrobioną umową o pracę oraz podrobionym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach, mającymi świadczyć o zdolności kredytowej, który złożyli wraz z wnioskiem o przyznanie kredytu.

Policjanci zatrzymali trzy osoby. Tym samym funkcjonariusze zapobiegli dokonaniu przestępstwa. Podejrzani usłyszeli  zarzuty. Małżeństwo podejrzane jest o usiłowanie oszustwa, a ich znajoma o podrobienie dokumentów oraz pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa. Za to może grozić im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ms/mb

Powrót na górę strony