Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany handlarz nielegalnych papierosów i tytoniu

Data publikacji 27.02.2019

Krakowscy policjanci zatrzymali 37-letniego obywatela Armenii, podejrzanego o posiadanie krajanki tytoniowej oraz papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa są szacowane na 630 tys. złotych.

Sprawą mężczyzny handlującego nielegalnymi wyrobami tytoniowymi zajmowali się kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że na placu targowym w Nowej Hucie sprzedawane są papierosy pochodzące z przemytu, a dostawcą towaru bez polskich znaków akcyzy jest obywatel Armenii. Policjanci ujawnili także, że wyroby tytoniowe były ukrywane w pojazdach, pozostawionych na jednym z parkingów. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 142 kg krajanki tytoniowej oraz 439 580 sztuk nielegalnych papierosów. Kryminalni zabezpieczyli również pieniądze na poczet przyszłej kary.

37-latek usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych (art. 65 kks). Według wyliczeń śledczych działalność podejrzanego naraziła Skarb Państwa na straty w kwocie sięgającej 630 tys. złotych. Za popełniony czyn mężczyźnie grożą: kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.03 MB)

Powrót na górę strony