Aktualności

Myśleniccy policjanci zatrzymali 6 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 27.02.2019

Funkcjonariusze przechwycili ponad 6,5 kg marihuany i 1,1 kg amfetaminy. Na wniosek policjantów i prokuratora 3 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec kolejnej trójki zastosowano dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. W zależności od decyzji sądu grozi im kara, nawet do 10 lat więzienia.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez policjantów zabronionych substancji to około 300 tysięcy złotych. Ich ilość pozwalałaby na wyprodukowanie około 8 tysięcy działek dilerskich. Kryminalni rozpracowali sprawę operacyjnie. Wytypowali miejsca oraz osoby, które mogą trudnić się handlem substancjami psychoaktywnymi. W trakcie realizacji, podczas przeszukania posesji w Myślenicach, ujawnili i zabezpieczyli ponad 6,5 kg nielegalnego suszu, ponad kilogram amfetaminy oraz mniejsze ilości mefedronu i ekstazy.

Do policyjnych aresztów trafiło 6 podejrzanych. Trzech z nich usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Na wniosek policjantów i prokuratora wobec 34-latka jego o 3 lata starszego wspólnika oraz 32-letniego mężczyzny myślenicki sąd środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia. Trzej pozostali mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Wobec nich zastosowane zostały policyjne dozory i poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 3 lal pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie/ rk)

  • zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • zabezpieczone przez policjantów narkotyki
Powrót na górę strony