Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 27.02.2019

Szybko podjęte działania funkcjonariuszy z lubartowskiej komendy doprowadziły do odnalezienia 53-letniej kobiety. Z informacji jakie otrzymali mundurowi wynikało, że kobieta oddaliła się z miejsca zamieszkania podstawiając list pożegnalny. Z kolei policjanci z Ryk poszukiwali zaginionego 30-latka. Mężczyzna poinformował, że zamierza odebrać sobie życie. Dzięki zaangażowaniu policjantów mężczyznę odnaleziono na pomoście jednego z akwenów wodnych.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie, że 53-letnia mieszkanka gm. Michów może chcieć popełnić samobójstwo. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta zostawiła list pożegnalny i wyszła z domu w nieznanym kierunku. Z uwagi na realne zagrożenie życia, policjanci podjęli działania poszukiwawcze, w które włączyli się również najbliżsi członkowie rodziny oraz strażacy z OSP w Giżycach. Kilkunastu policjantów wspólnie ze strażakami dokładnie sprawdzało tereny przyległe do miejsca zamieszkania. Po około pół godziny od zgłoszenia zaginięcia, kobieta została znaleziona w kompleksie leśnym, a następnie przekazana pod opiekę lekarską.

Poszukiwania za osobą zaginioną prowadzili również policjanci z Ryk. Z przekazanych informacji wynikało, że rano 30-letni mieszkaniec powiatu ryckiego wyszedł z domu w nieustalonym kierunku. Rodzina zauważyła zniknięcie mężczyzny i podjęła poszukiwania we własnym zakresie. Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne, bliskość pobliskiego lasu i zapadający zmrok zostali powiadomieni policjanci.

W trakcie podjętych działań, po godzinie 20.00 mężczyzna nawiązał kontakt z rodziną przekazując informację, że ma zamiar popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji i dużego zaangażowania policjantów mężczyznę odnaleziono na pomoście jednego z akwenów wodnych.

Mundurowi na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. 30-latek trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony