Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny instynkt nie zawiódł...

Data publikacji 28.02.2019

Kryminalni pyskowickiego komisariatu zatrzymali 37-latka podejrzanego o zabójstwo. Mieszkaniec Dolnego Śląska próbował ukryć się na terenie województwa śląskie. Po sygnale śląskich policjantów, mundurowi z Wałbrzycha weszli do wskazanego mieszkania, gdzie znaleźli zwłoki 49-letniego mężczyzny. Zatrzymanemu grozi nawet dożywotnie więzienie.

We wtorek, 26.02.br., przed południem, kryminalni z Pyskowic zwrócili uwagę na idącego chodnikiem mężczyznę, którego postanowili wylegitymować. Gdy ruszyli w jego stronę, ten zaczął uciekać w kierunku pobliskich pól. Stróże prawa ruszyli pościg i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, instynkt ich nie zawiódł, ponieważ był to człowiek, który już niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem.

Po przewiezieniu do komisariatu 37-letni mieszkaniec Dolnego Śląska przyznał się do zbrodni, jaką popełnił w jednym z mieszkań w powiecie wałbrzyskim. Pyskowiccy mundurowi skontaktowali się z dolnośląską policją i przekazali kolegom wszystkie szczegóły, które zdołali ustalić. Tamtejsi stróże prawa pojechali do wskazanego mieszkania i potwierdzili przekazaną im informację. Po wejściu do środka znaleźli ciało 49-letniego mężczyzny.

Mundurowi z Pyskowic zabezpieczyli szereg dowodów, które jeszcze tego samego dnia, wraz z zatrzymanym, przekazali konwojowi z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zabójstwa. Za tę zbrodnię 37-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego więzienia. Mężczyzna został dzisiaj doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Katowicach / mg)

Opis filmu: zatrzymany przez policjantów za zabójstwo

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.9 MB)

Opis filmu: zatrzymany przez policjantów za zabójstwo prowadzony do radiowozu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.56 MB)

Powrót na górę strony