Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na drodze krajowej 5C w powiecie świeckim

Data publikacji 01.03.2019

Na drodze krajowej nr 5C w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia forda z ciężarówką zginął 27-letni kierujący osobowym autem, a dwoje pozostałych uczestników zdarzenia trafiło do szpitali. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Dzisiaj (28.02.19) około 12.45 na drodze krajowej nr 5C, w powiecie świeckim, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący fordem, 27-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, jadąc w kierunku Gdańska, z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwległy pas, uderzając w nadjeżdżającego z naprzeciwka TIR-a. Ciężarówka, po zderzeniu, przechyliła się, przebiła  barierki wiaduktu i spadła na przebiegającą pod nim drogę. Daf stanął w ogniu. Kierowcy, przy pomocy świadka, na szczęście udało się opuścić pojazd, zanim całkowicie objął go ogień.

W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierujący osobowym autem, natomiast jego 26-letnia pasażerka została ranna. Do szpitala zabrało ją Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do szpitala trafił również 28-letni kierowca ciężarówki.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku.

Powrót na górę strony