Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za 30 zarzutów usiłowania oszustwa

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w ramach kontynuacji czynności w sprawie licznych oszustw, gdzie w ubiegłym roku została tymczasowo aresztowana kobieta, zatrzymali kolejną osobę. 27-letni Tomasz L. usłyszał 30 zarzutów usiłowania oszustwa. W sądzie zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą i korupcją prowadzą postępowanie dotyczące oszustw.

W ubiegłym roku, w czerwcu, do sprawy najpierw została zatrzymana i objęta dozorem, a następnie po rozszerzeniu zarzutów tymczasowo aresztowana, obywatelka Ukrainy. Na podstawie zebranych zeznań świadków, przeprowadzonych czynności operacyjnych, zgromadzono dowody świadczące o tym, że 26-latka otrzymywała na swoje konto pieniądze, które nadawcy przekazywali myśląc, że trafiają one do jednego z urzędów.

W trakcie wykonywania czynności w ramach tego postępowania śledczy ustalili, że podejrzanych jest więcej. Jedną z takich osób miał być mężczyzna, który zajmował się nadawaniem na poczcie do poszczególnych odbiorców przesyłek z poleceniem zapłaty. I to właśnie na poczcie 27-letni Tomasz L. został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt przesyłek, które zostały poddane oględzinom, łącznie opiewających na kwotę ponad 190 tysięcy złotych.

Na tym etapie postępowania 27-latek usłyszał 30 zarzutów usiłowania oszustwa. Na podstawie wniosku prokuratury w sądzie zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony