Aktualności

Policjanci zbierali zakrętki dla 14-letniej Wiktorii

Data publikacji 04.03.2019

Gorzowska Policja zaangażowała się w zbieranie plastikowych nakrętek dla 14-letniej Wiktorii, która choruje na wrodzoną łamliwość kości. Nakrętki zbierane są na rower ręczny, leczenie oraz kosztowną rehabilitację. Każdy może przyłączyć się do zbiórki i przekazać zbędne nakrętki. To nic nie kosztuje, a może pomóc dziewczynce w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego.

Nastolatka miała kilkadziesiąt złamań i przeszła wiele bolesnych operacji. Większość swojego życia spędza w gipsie. Rower, o którym marzy Wiktoria, jest napędzany siłą rąk. Tylko tak skonstruowany pojazd daje jej możliwość przemieszczania się. Urządzenie kosztuje około 8 tysięcy złotych. Żeby zebrać taką kwotę potrzebne jest około 10 ton plastikowych nakrętek. Znając potrzebę młodej mieszkanki Gorzowa Wielkopolskiego do zbiórki zaangażowali się także policjanci ze wszystkich wydziałów oraz komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji.

Na korytarzach postawione zostały specjalne pojemniki z informacją o celu przedsięwzięcia, do których funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz interesanci mogą wrzucać plastikowe korki.

Nakrętki zostaną przekazane do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze na zakup roweru. Zbiórka będzie trwała aż do uzbierania potrzebnej kwoty. Policjanci zachęcają do wspierania tej szlachetnej inicjatywy.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim/ rk)

 

 

Powrót na górę strony