Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kierowanie gróźb do włodarzy miast zatrzymany

Data publikacji 05.03.2019

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjanci ustalili i zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb do kilku włodarzy miast, a także byłego prezydenta Polski. Zatrzymanie to jest efektem szybkich i skoordynowanych działań polskiej Policji.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie przy współudziale funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji  i Komendy Stołecznej Policji, prowadząc intensywne czynności operacyjne wytypowali osobę odpowiedzialną za kierowanie gróźb pod adresem prezydentów kilku miast w Polsce, a także byłego prezydenta Polski. Listy z pogróżkami wpłynęły do kilku magistratów w Polsce.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec Krakowa wytypowany o kierowanie gróźb, przebywa w Warszawie. Wczoraj, 4 marca br., rano, stołeczni policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Małopolski. Mężczyzna został przewieziony do Krakowa i osadzony w "policyjnym areszcie" w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 28-latek został wcześniej przebadany przez lekarza, który nie stwierdził przeciwskazań do wykonywania z nim czynności procesowych.

Wstępne badania kryminalistyczne potwierdziły także fakt, że to zatrzymany wysyłał listy z pogróżkami. Zebrane dowody wskazują, że zatrzymany prawdopodobnie podejmowałby dalsze kroki w stosunku do włodarzy miast.

Dzisiaj, 5.03.br., zatrzymany 28-latek zostanie przesłuchany w prokuraturze i usłyszy zarzuty.

(KGP/ mw)

 

  • Podejrzany o kierowanie gróźb do włodarzy miast zatrzymany
  • Podejrzany o kierowanie gróźb do włodarzy miast zatrzymany
  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty

Film Podejrzany o kierowanie gróźb do włodarzy miast zatrzymany

Pobierz plik Podejrzany o kierowanie gróźb do włodarzy miast zatrzymany (format mp4 - rozmiar 6.26 MB)

Powrót na górę strony