Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali ludzkie życie

Data publikacji 06.03.2019

Mł. asp. Łukasz Matwiejko oraz st. sierż. Adam Windak z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Leżący na ulicy 65-latek nie dawał oznak życia. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji walcząc o jego życie. Dzięki szybkim i profesjonalnym działaniom funkcjonariuszy udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyźnie. Mundurowi prowadzili akcję ratunkową do czasu przybycia załogi karetki pogotowia.

Gdyby nie reakcja świadków oraz profesjonalna akcja ratunkowa prowadzona przez policjantów, a następnie ratowników medycznych, ta historia miałaby zupełnie inne, tragiczne zakończenie.

We wtorek 5 marca br. ok. godz. 1.00 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał informację o osobie leżącej na ulicy i nie dającej żadnych oznak życia. Policjanci mł. asp. Łukasz Matwiejko oraz st. sierż. Adam Windak, którzy przybyli na miejsce zgłoszenia, odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Mężczyzna nie reagował na bodźce zewnętrzne, nie miał wyczuwalnego oddechu oraz tętna. Akcja ratunkowa, którą policjanci prowadzili nieprzerwanie do czasu przybycia na miejsce karetki pogotowia, a następnie wspólnie z ratownikami ją kontynuowali, przywróciła nieprzytomnemu funkcje życiowe.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc lekarska.

65-latek nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu, jednak policjanci szybko dotarli do jego rodziny i ustalili, że uratowany jest mieszkańcem okolicy i stracił przytomność w niedługim czasie po wyjściu z domu.

Lekarz stwierdził, że fakt udzielenia szybkiej pomocy był kluczowy. O uratowaniu życia mężczyźnie zadecydowała natychmiastowa reakcja i pomoc udzielona przez policjantów.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony