Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 11.03.2019

Policjanci z Wesołej zatrzymali 21-letniego Tomasza K., który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został tymczasowo aresztowany. Kilka miesięcy temu na przystanku doszło do sprzeczki pomiędzy pijanymi mężczyznami. Jeden z nich zadał kilka ciosów nożem drugiemu. Kryminalni z komisariatu w Wesołej szybko ustalili dane podejrzanego, natomiast ten ukrywał się i wyjechał za granicę. Kiedy tylko pojawił się w kraju został zatrzymany.

Pod koniec października na przystanku w Wesołej doszło do nieporozumienia i kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami. Obaj byli pod wpływem alkoholu, zaczęli się szarpać. Jeden z nich kilkakrotnie ugodził drugiego nożem. Pokrzywdzony trafił do szpitala, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się policjanci z Wesołej. Kryminalni dokonali wszystkich sprawdzeń i ustaleń, zgromadzili niezbędne informacje i na tej podstawie wytypowali sprawcę tego zdarzenia. Okazało się jednak, że mężczyzna ukrywa się i wyjechał za granicę. Policjanci na bieżąco weryfikowali informacje na temat miejsca pobytu Tomasza K. Kilka dni temu dzielnicowy z Wesołej ustalił, że 21-latek najprawdopodobniej powrócił do kraju i zatrzymał się w hotelu.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Pojawili się we wskazanym miejscu i w pokoju hotelowym zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna był zaskoczony.

W prokuraturze usłyszał zarzut, w sądzie zastosowano wobec podejrzanego tymczasowy areszt. 21-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa.

ea/jw

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 2.37 MB)

Powrót na górę strony