Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki rozmowie z policjantką nie doszło do tragedii

7 marca br. o godz. 22.00 dyżurni goleniowskiej jednostki otrzymali informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Niezwłocznie podjęto działania aby zlokalizować miejsce przebywania desperata, a dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjantkę rozmowie udało się odwieść mężczyznę od tego tragicznego kroku.

W czwartkową noc po godz. 22.00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując, że chce popełnić samobójstwo. Goleniowscy dyżurni niezwłocznie podjęli działania m.in. aby ustalić miejsce, w którym przebywa zgłaszający. 30-latek rozłączył się, ale po krótkiej chwili ponownie zadzwonił  na numer alarmowy informując o swoich zamiarach.

Pomocnik dyżurnego, która na co dzień pełni funkcję Rzecznika Prasowego w KPP Goleniów, umiejętnie podjęła rozmowę z mężczyzną. Mężczyzna w rozmowie z policjantką po jakimś czasie zaczął opisywać miejsce swojego pobytu, co pozwoliło na niezwłocznie wysłanie patrolu Policji.

30-latek znaleziony został przez patrol na brzegu rzeki. Okazało się, że był on nietrzeźwy. Mundurowi udzielili uratowanemu pierwszej pomocy i powiadomili służby medyczne.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony