Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali rannego mężczyznę z płonącego budynku

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, st. sierż. Witold Stefańczyk oraz st. sierż. Michał Korczyk z narażeniem własnego życia weszli do płonącego budynku, z którego ewakuowali właściciela posesji. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy ranny mężczyzna w porę trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek 10 marca br. Tuż po godz. 8.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z domów jednorodzinnych na terenie Babic w gminie Oświęcim. Najbliżej miejsca zdarzenia był jeden z patroli.

Policjanci w kilka minut byli na miejscu. W rozmowie z sąsiadem ustalili, że w budynku może znajdować się właściciel posesji. W związku z tym funkcjonariusze pomimo dużego zadymienia, weszli do wnętrza. W jednym z pomieszczeń odnaleźli 57 – letniego właściciela, który mimo poparzeń twarzy i rąk próbował gasić płomienie.

Funkcjonariusze natychmiast ewakuowali mężczyznę na zewnątrz budynku, udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym.

Strażacy ugasili pożar i wstępnie określili, że jego przyczyną było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Policjanci, którzy brali udział w ratowaniu ludzkiego życia, nie odnieśli żadnych obrażeń ciała i po przekazaniu rannego pod opiekę ratowników medycznych dalej patrolowali wyznaczony rejon służbowy.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony