Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pijanemu, z nadmierną prędkością i bez uprawnień podróżował autem przez powiat świecki

Data publikacji 20.03.2019

Pijanego kierowcę zatrzymali w miniony weekend policjanci ruchu drogowego ze Świecia. 37-latek przekroczył prędkość, nie posiadał uprawnień, a na dodatek podróżował z poszukiwanym kolegą. Oprócz wysokiego mandatu, jakim został ukarany, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zdarzenie nagrał wideorejestrator zamontowany w policyjnym radiowozie.

"Pirata drogowego" zauważyli policjanci ze Świecia, patrolując okolice gminy Nowe. W pewnym momencie, jadący z nadmierną prędkością kierowca forda zaczął dziwnie się zachowywać. Funkcjonariusze ruszyli za samochodem. Wykonali pomiar, który wykazał, że kierowca przekracza prędkość. Na dodatek jechał „wężykiem”, wykonując przy tym nieskoordynowane manewry.

Po zatrzymaniu pojazdu, podczas rozmowy z mężczyzną, mundurowi poczuli alkohol. Jak wykazał alkotest kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila. Pasażer natomiast, 43-letni mieszkaniec Kwidzyna, jak się okazało, poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu.

Za kierowanie samochodem w takim stanie kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia, a za przekroczenie prędkości i brak uprawnień mundurowi nałożyli na niego wysoki mandat.

 

Powrót na górę strony