Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świdnik: Policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia rowerzystki

Data publikacji 22.03.2019

Wczoraj świdniccy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gm. Piaski, który 8 marca potrącił rowerzystkę w m. Wola Piasecka. W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. Dzisiaj mężczyzna będzie doprowadzany do Prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło 2 tygodnie temu w miejscowości Wola Piasecka. Tuż przed godziną 18:00 kierujący pojazdem marki Peugeot potrącił jadącą w tym samym kierunku 38-letnią mieszkankę gminy Piaski. Po zdarzeniu mężczyzna nie udzielił poszkodowanej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia pozostawiając kobietę w przydrożnym rowie z licznymi obrażeniami ciała. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu.

Intensywne czynności i ogrom pracy wykonany przez policjantów doprowadziły do ustalenia sprawcy wypadku. Jak się okazało jest nim 39-letni mieszkaniec gminy Piaski. Po zdarzeniu mężczyzna sam zaczął naprawiać uszkodzenia w pojeździe, a zdemontowane elementy ukrył na terenie posesji, gdzie mieszkał m.in. zakupując je w ziemi.

39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś będzie doprowadzany do Prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

E.D.

Powrót na górę strony