Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna wizyta prezydentów Polski i Węgier

Data publikacji 23.03.2019

Obchody Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej są świętowane od 12 lat. W tym roku oficjalne delegacje obu państw gościły w Kielcach. Obecność na terenie naszego województwa Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Węgier Janosa Adera stanowiły duże wyzwanie dla służb mundurowych. Nad bezpieczeństwem oficjeli i mieszkańców czuwali świętokrzyscy policjanci.

Obecność oficjalnych delegacji na terenie danego miasta zawsze stanowi ogromne wyzwanie dla służb mundurowych. W piątek i sobotę w stolicy województwa świętokrzyskiego gościli prezydenci Polski i Węgier. Spotkanie głów państw, połączone z szeregiem wydarzeń kulturalno – rozrywkowych odbyło się w ramach Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej.

Nad bezpieczeństwem prezydentów Andrzeja Dudy i Janosa Adera, ale również wszystkich uczestników wydarzeń czuwali policjanci z kieleckiej komendy miejskiej i wojewódzkiej. Funkcjonariusze byli obecni nie tylko przewidzianych protokołem dyplomatycznym miejscach, ale także dbali o porządek na terenie głównych ulic i osiedli. W zabezpieczenie byli zaangażowani mundurowi z pionów kryminalnych, prewencji i ruchu drogowego. Dobra organizacja pracy i zaangażowanie świętokrzyskich policjantów sprawiły, że zarówno goście jak i mieszkańcy Kielc spędzili oficjalne obchody Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej radośnie i bezpiecznie.

Opr. KM

Źródło: KMP/KWP w Kielcach

Powrót na górę strony