Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie w śpiączce glikemicznej

Data publikacji 28.03.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego podczas kontroli jednej z polan w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego zauważyli pojazd, w którym znajdowała się śpiąca kobieta. Jej blada cera i trudności ze złapaniem oddechu sprawiły, że funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Do czasu przyjazdu karetki udzielili jej pomocy przedmedycznej. W torebce odnaleźli też insulinę i glukometr. 51-latka w karetce odzyskała przytomność. Dzięki ich postawie pomoc przyszła na czas.

Dochodziła 23.00, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach pełniąc służbę na terenie gminy, udali się na jedną z polan znajdujących się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Tam zauważyli zaparkowany samochód, a w nim śpiącą kobietę. Jej blada cera i trudności w złapaniu oddechu zaniepokoiły funkcjonariuszy. Natychmiast postanowili jej pomóc, jednak drzwi samochodu były zamknięte.

Po ich siłowym otworzeniu szybko sprawdzili funkcje życiowe i udzielili pomocy przedmedycznej. Kobieta była nieprzytomna. W tym czasie znaleźli w torebce kobiety insulinę i glukometr oraz niezwłocznie powiadomili pogotowie ratunkowe. W karetce 51-latka odzyskała przytomność i została przetransportowana do szpitala. Dzięki postawie i szybkiej reakcji policjantów, pomoc przyszła na czas.

ea/ego

 

Powrót na górę strony