Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 01.04.2019

Funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji, w czasie wolnym od służby zatrzymał w Pruszkowie nietrzeźwego kierowcę peugeota. Policjant uniemożliwił 41-latkowi dalszą jazdę i wezwał na miejsce miejscowych stróżów prawa. Badanie alkomatem wykazało, że obywatel Ukrainy miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 31.03.2019 r., po godzinie 10.30 na stacji paliw w Pruszkowie, funkcjonariusz CBŚP, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Policjant tankując pojazd zauważył jak na stację powoli wjeżdża, pod znak zakazu, pojazd m-ki peugeot. Funkcjonariusz podszedł do kierującego i od razu wyczuł silną woń alkoholu. Jego reakcja była natychmiastowa, wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał na miejsce miejscowych policjantów. Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi z Pruszkowa zastali śpiącego za kierownicą 41-latka.

Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy.

Policjant, który zareagował na naruszenie prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się w każdej chwili, nie tylko będąc na służbie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony