Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili blisko kilogram amfetaminy, 140 gramów marihuany, 140 tabletek ekstazy. Podejrzani już usłyszeli zarzuty

844 gramy amfetaminy oraz kilka gramów marihuany zabezpieczyli olsztyńscy wywiadowcy. Właścicielem narkotyków okazał się 32-letni mieszkaniec Olsztyna, który będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Z kolei giżyccy kryminalni zatrzymali dwóch 30-latków, którzy w pomieszczeniach przez siebie zajmowanych mieli w sumie 140 gramów marihuany, 140 tabletek ekstazy, blisko 40 gramów amfetaminy i 38 sztuk amunicji. Obaj usłyszeli zarzuty.

Policyjni wywiadowcy realizując zadania mające na celu m.in. zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Zatrzymany 32-letni mieszkaniec Olsztyna trafił do policyjnego aresztu.

Podczas patrolowania osiedlowych uliczek w rejonie ul. Dworcowej w Olsztynie, policyjni wywiadowcy zainteresowali się stojącym na poboczu osobowym autem na iławskich numerach rejestracyjnych. Gdy policjanci podeszli do pojazdu poczuli wyraźny zapach marihuany. W związku z tym wylegitymowali znajdującego się w aucie kierowcę. 32-latek wyjął z pudełka po papierosach i przekazał funkcjonariuszom foliowy woreczek, w którym ukryty był susz. Podczas przeszukania pojazdu, policjanci znaleźli kolejne partie narkotyków, tym razem był to zbrylony biały proszek ukryty w reklamówce pod fotelem pasażera.

32-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje, to kilka gramów marihuany i 844 gramy amfetaminy.

Podejrzany już usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku policji i aresztował 32-latka na okres 3 miesięcy.

 • Zabezpieczona amfetamina
  Zabezpieczona amfetamina

Giżyccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową nie zwalniają tempa. Kryminalni sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać, udostępniać lub wprowadzać do obrotu środki odurzające lub substancje psychotropowe. Tym razem ustalenia doprowadziły do 2 mieszkań na terenie Giżycka. Zebrane informacje wskazywały, że ich lokatorzy mogą posiadać narkotyki.

 W pierwszym z mieszkań policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany, blisko 30 gramów amfetaminy i 36 sztuk tabletek ekstazy, natomiast w drugim - 35 gramów marihuany, 106 sztuk tabletek ekstazy oraz 38 sztuk amunicji do karabinku „KBKS”.

30-latkowie w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Drugi z nich dodatkowo wzbogaci się o zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia.

 • Rozłożone na stole zabezpieczone środki odurzające - marihuana, amfetamina, tabletki ekstazy, amunicja - wszystko popakowane w foliowe woreczki
  Zabezpieczone środki odurzające
 • Zabezpieczone środki odurzające - czerwone tabletki ekstazy
  Zabezpieczone środki odurzające
 • Zabezpieczone środki odurzające - zielone tabletki ekstazy
  Zabezpieczone środki odurzające
 • Zabezpieczona amunicja - 38 sztuk w foliowym woreczku
  Zabezpieczona amunicja

Przypomnijmy, że na przełomie ostatniego miesiąca jest to kolejne zabezpieczenie środków odurzających przez giżyckich funkcjonariuszy. 24 marca br. policjanci na terenie Ełku zabezpieczyli 700 gramów amfetaminy.

rp/ich/in

Powrót na górę strony