Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z policjantką w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Data publikacji 07.04.2019

Inauguracja kampanii edukacyjno - informacyjnej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” na terenie powiatu średzkiego miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej. W spotkaniu z policjantką, które dotyczyło zagrożeń związanych z używaniem narkotyków oraz substancji psychoaktywnych, uczestniczyli uczniowie klas trzecich i siódmych. Jego celem było podniesienie świadomości młodych ludzi w tym obszarze.

„Narkotyki i dopalacze zabijają” to kampania o charakterze edukacyjno - informacyjnym skierowana do dzieci i młodzieży, opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Ma ona na celu zwiększenie świadomości młodych osób na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

Istotnym elementem kampanii, której hasło brzmi: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, jest spot filmowy nawiązujący swoją treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą omówiono zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz czyny świadczące o demoralizacji w kontekście zażywania środków odurzających oraz dopalaczy. Omówiono motywy sięgania po substancje zabronione oraz możliwe skutki ich stosowania.

Działania profilaktyczne w ramach kampanii będą przez średzkich policjantów kontynuowane i realizowane podczas różnego rodzaju inicjatyw, których adresatami będą zarówno dzieci i młodzież, jak również osoby dorosłe.

(KWP we Wrocławiu/wsz)

  • Spotkanie z policjantką w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej „Narkotyki i dopalacze zabijają”
  • Spotkanie z policjantką w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Opis filmu: Spotkanie z policjantką w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.76 MB)

Powrót na górę strony