Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XVII Mistrzostwa Polski Policji w Biegu Maratońskim

Data publikacji 07.04.2019

Już po raz siedemnasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 46 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło blisko 2300 zawodników, w tym 111 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XVII Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.
Zawodnicy wystartowali  o godz. 10:00 a trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno.  Meta była w centrum miasta, a pierwsi uczestnicy maratonu minęli ją już po niespełna dwóch i pół godzinie.
Tak jak w latach ubiegłych maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna, wyjątkowo ciepła pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania  wszystkich sportowców.  

Klasyfikacja końcowa XVII Mistrzostw Polski Policjantów Dębno 2019 wygląda następująco:
W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę  dotarła Aleksandra Szyszka z Komendy Stołecznej Policji, druga była Katarzyna Chorzewska z KWP w Łodzi, a na trzecim miejscu Agata Iwanowicz z KPP w Augustowie.  

Najszybszym policjantem mistrzostw jest  Jura Rafał z KWP w Krakowie. Drugi na mecie zameldował się Aron Przybył z KWP w Poznaniu, natomiast na miejscu trzecim uplasował się  Łukasz Wróbel również z KWP w Poznaniu.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był  Jan Myszkowski z KPP w Wałczu, drugi Adam Szeliński z OPP w Szczecinie, a trzeci zameldował się Rafał Wierzbicki z KWP w Szczecinie.

W kategorii wiekowej do 29 lat wygrał Marcin Auguścik z OPP w Szczecinie, 30-39 lat: wygrał Jura Rafał z KWP w Krakowie, 40-49-lat: Łukasz Wróbel z KWP w Poznaniu i powyżej 50 lat: Cezary Kupiński z KWP we Wrocławiu.
Drużynowo I miejsce zajęli policjanci z  Krakowa, II miejsce funkcjonariusze ze Szczecina  a III mundurowi z Łodzi.

Podczas gali finałowej,  medale i nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu podinsp. Dariusz Ufnowski,  Wiceprzewodniczący ZW NSZZP Robert Zima, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie podinsp. Piotr Lubkowski.

W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców - szczególnie tych najmłodszych.
Na specjalnie wyznaczonych  stoiskach policyjnych   najmłodsi   mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, a także  zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie oraz funkcjonariuszy z zachodniopomorskiej drogówki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i zapraszamy na kolejny Bieg Maratoński w Dębnie już za rok!

ZP KWP/MR

Pliki do pobrania

  • 34.5 KB
Powrót na górę strony