Policyjny sukces na kolarskiej trasie - drugie miejsce lubuskiego dzielnicowego

Data publikacji 12.04.2019

Starszy sierżant Filip Pendrak z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu rozpoczął kolejny sezon kolarski. 31 marca w Krzywiniu pokonał na rowerze dystans 62 kilometrów w 2 godziny i 51 minut, co dało mu drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dwukrotny mistrz Polski z 2018 roku do sezonu przygotowywał się praktycznie przez całą zimę.

Starszy sierżant Filip Pendrak rozpoczął służbę w Policji we wrześniu 2013 roku. Od samego początku pracował w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Od kwietnia tego roku jest dzielnicowym i będzie zajmował się problemami mieszkańców Międzyrzecza.

Filip oprócz granatowego munduru i chęci pomocy potrzebującym, ma jeszcze jedną pasję, której poświęca każdą wolną chwilę. Jest to zamiłowanie do roweru. Od wielu lat trenuje po to by z każdym kolejnym wyścigiem być lepszym. Przygotowania do sezonu trwają przez całą zimę. Oczywiście odpowiednia dieta to podstawa, siłownia, bieganie no i treningi na rowerze. Wszystko udaje mu się pogodzić z grafikiem służb, rodziną i codziennymi obowiązkami. Tegoroczny sezon rozpoczął 31 marca w Krzywiniu, gdzie dystans 62 kilometrów pokonał w 2 godziny i 51 minut. Zajął 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji i 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W 2018 roku Filip zdobył dwie koszulki mistrza Polski Policjantów w kolarstwie szosowym. W tym sezonie życzymy mu kolejnych sukcesów!

Źródło: aspirant Justyna Łętowska