Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 12.04.2019

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 30-latek kierował samochodem osobowym mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, a służba - każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji doskonale o tym wie. Funkcjonariusze również w czasie wolnym od służby  reagują w przypadku, gdy łamane jest prawo. Tym razem funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Policjant, który jednocześnie jest egzaminatorem w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego, był w trakcie przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy. W chwili, gdy po popełnionym błędzie przez kandydata na kierowcę przerwał egzamin i zatrzymał się, zauważył kierującego, który w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego wykonał manewr omijania, po czym zablokował ruch na skrzyżowaniu jadąc pod prąd.

Funkcjonariusz podejrzewając, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy, szybko podszedł do auta i  udaremnił mu dalszą jazdę. Mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, próbował wysiąść z samochodu, jednak policjant nie pozwolił mu oddalić się z miejsca.

O zdarzeniu powiadomił dyżurnego gdańskiej komendy miejskiej za pośrednictwem numeru 112. Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony