Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań. 14-latka odnaleziona w Krakowie

Data publikacji 15.04.2019

Pabianiccy policjanci odnaleźli w Krakowie zaginioną 14-latkę. Poszukiwania trwały od północy 13 kwietnia br., kiedy to matka zgłosiła zaginięcie córki. Nastolatka trafiła już do domu rodzinnego. Wszystko wskazuje na ucieczkę.

Dziewczyna wyszła z domu 12 kwietnia br. przed godziną 20.00 pod pozorem wyniesienia śmieci. Do miejsca zamieszkania już nie wróciła. Oddaliła się w nieznanym kierunku. Nie było też z nią żadnego kontaktu. Zaniepokojeni rodzice przed północą zgłosili zaginięcie córki.

Policjanci od razu wszczęli odpowiednie procedury. Pierwsze godziny poszukiwań skoncentrowane były między innymi na rozpoznaniu środowiska znajomych i przyjaciół 14-latki. Z uwagi na wiek zaginionej, policjanci brali pod uwagę różne wersje wydarzeń, które sukcesywnie były weryfikowane.

Działania były dynamiczne i prowadzone wielotorowo. Ogromne zaangażowanie policjantów zaowocowało wyznaczeniem konkretnego kierunku poszukiwań. Z poczynionych ustaleń wynikało, że nastolatka przebywa na terenie innego województwa.

W niedzielę, 14 kwietnia, funkcjonariusze wydziału kryminalnego pabianickiej komendy przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie odnaleźli w jednym z mieszkań na terenie Krakowa zaginioną 14-latkę. Dziewczyna była w towarzystwie 24-letniego znajomego. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Śledczy ustalają, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa na szkodę małoletniej.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony