Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli bezdomnemu małżeństwu

Data publikacji 15.04.2019

Dzięki pomocy dzielnicowego i pracownika socjalnego, bezdomne małżeństwo, przebywające od kilku dni w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Chochół, umieszczono w hotelu pracowniczym na terenie gminy Mińsk Mazowiecki. Mężczyzna i kobieta trafią także na leczenie odwykowe, ponieważ jak się okazało oboje mają problem z alkoholem i podjęli walkę z nałogiem.

Do rewiru dzielnicowych mińskiej komendy, wpłynęło pismo z nadleśnictwa, że na terenie lasów państwowych pomiędzy miejscowościami Mińsk Mazowiecki i Chochół mogą przebywać osoby bezdomne.

Dzielnicowi zweryfikowali tę informację, docierając do miejsca noclegowego w lasach w rejonie Chochołu, gdzie znajdowała się odzież oraz rzeczy osobiste należące do osób bezdomnych. Podczas kolejnej kontroli mundurowi zastali koczujące w tym miejscu małżeństwo – 60-latka i 46-latkę.

Opowiedzieli oni policjantom, że dnie spędzają w Warszawie, gdzie m. in. spożywają posiłki w jadłodajni, natomiast na noc przyjeżdżają do Mińska.

Dzięki konsekwentnemu działaniu dzielnicowych oraz pracownika GOPS-u, który tego dnia był razem z funkcjonariuszami i zaproponował pomoc w postaci doraźnego umieszczenia w hotelu pracowniczym, udało się przekonać mężczyznę i kobietę, aby z niej skorzystali. Trafili oni do hotelu pracowniczego na terenie gminy Mińsk Mazowiecki.

Małżeństwo spędziło noc w godnych warunkach. Dodatkowym impulsem do działania był fakt, że od kilku dni panowały niskie temperatury oscylujące w nocy w okolicach zera stopni, co narażało osoby te na utratę zdrowia, a nawet życia.

W najbliższym czasie mężczyzna i kobieta zostaną również skierowani na leczenie odwykowe. Okazało się bowiem, że mają problem z nadużywaniem alkoholu i podjęli decyzję aby walczyć z nałogiem.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony