Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe szkolenie służb - uczestnikami policjanci z Czech, Niemiec, Szwajcarii i Polski

Data publikacji 16.04.2019

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu uczestniczyli w międzynarodowym szkoleniu zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Libercu. Wspólnie z policjantami z Czech, Niemiec i Szwajcarii wykonywali zadania symulacyjne odzwierciedlające niebezpieczne sytuacje napotykane w służbie, z uwzględnieniem współczesnych zagrożeń terrorystycznych.

Dolnośląscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Poradkovej Jednotki z Liberca, Saksonii, Berlina, a także Szwajcarii brali udział w ćwiczeniach ratownictwa medycznego, które przeprowadzono w warunkach taktycznych. Szkolenie odbywało się w ośrodku policyjnym w Rokietnicy nad Izerem na strzelnicy w Brehyni oraz w specjalistycznym ośrodku szkoleń taktycznych w Janovie.

Policjanci wykonywali różne zadania symulacyjne odzwierciedlające niebezpieczne sytuacje napotykane w służbie z uwzględnieniem współczesnych zagrożeń terrorystycznych. Celem szkolenia była wymiana doświadczeń i doskonalenie procedur współdziałania funkcjonariuszy Policji z jednostek prewencji i antyterrorystycznych, w tym również zagranicznych. Jak również ujednolicenie taktyki działania, zsynchronizowanie działań jednostek policyjnych z działaniami formacji ratownictwa specjalistycznego, a także udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • policjanci podczas ćwiczeń antyterrorystycznych w sytuacji obezwładnienia przeciwnika
  • policjanci podczas ćwiczeń antyterrorystycznych wykonują strzelanie
  • policjant podczas ćwiczeń udziela pierwszej pomocy przedmedycznej
Powrót na górę strony