Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby podjął skuteczny pościg za rozbójnikiem

Data publikacji 17.04.2019

Mł. insp. Robert Górka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie a wcześniej wieloletni policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, zwycięzca małopolskiego plebiscytu „Policjant Roku 2015”, dowiódł, że służba obywatelom nie posiada ram czasowych. Funkcjonariusz jadąc do domu zauważył napad na seniorkę. Błyskawicznie zareagował i zatrzymał w pościgu mężczyznę, który ukradł starszej pani torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami.

W niedzielę, 14.04.br., około godz. 11:00  mł. insp. Robert Górka przejeżdżał aleją Pokoju. W pewnym momencie zauważył po przeciwnej stronie ulicy mężczyznę, który na przystanku wyszarpnął torebkę z ramienia bezbronnej seniorki. Kobieta upadła na chodnik, a napastnik ze swoim łupem pospiesznie oddalił się w głąb pobliskiego  osiedla. Policjant bez chwili wahania zawrócił  i podjął  pościg za złodziejem. Gdy ten próbował się ukryć pomiędzy zabudowaniami, funkcjonariusz zatrzymał pojazd i dalej pieszo kontynuował pogoń. Podczas ucieczki, sprawca odrzucił od siebie skradzioną torebkę, próbując w ten sposób pozbyć się dowodu przestępstwa. Policjant zatrzymał podejrzewanego na ul. Półkole, kilkadziesiąt metrów od przystanku, na którym zaatakował swoją ofiarę. Gdy mł. insp. Robert Górka obezwładnił napastnika, inny przechodzień zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce przyjechał patrol z Komisariatu Policji II w Krakowie, który przejął 40-latka. Mundurowi znaleźli  przy nim dwa portfele, które zdążył wyciągnąć z odrzuconej torebki.

Dzięki błyskawicznej, profesjonalnej reakcji mł. insp. Roberta Górki, kobieta odzyskała swą własność, a sprawca kradzieży odpowie za swój czyn.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony