Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas narkotykowej transakcji

Data publikacji 17.04.2019

Policjanci ze stołecznego wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców udaremnili narkotykową transakcję oraz zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. W ręce funkcjonariuszy trafiły też osoby, które jak wynika z ich ustaleń zaopatrywały się w narkotyki u 44-latka. Wszyscy już usłyszeli w prokuraturze zarzuty.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci  dotarli do osób, które mogły zaopatrywać w środki odurzające i substancje psychotropowe środowisko pseudokibiców. Wszystko wskazywało na to, że najczęściej sprzedawanymi narkotykami jest mefedron oraz ekstazy, a z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 44-latek, który podejrzewany jest o handel narkotykami planuje przeprowadzić transakcję na terenie Warszawy. W rejonie Śródmieścia policjanci wylegitymowali mężczyznę, przy którym znaleźli fiolkę z krystaliczną substancją. Okazało się, że 27-latek kupił ją chwilę wcześniej od 44-latka, a do jej przekazania doszło w zaparkowanym nieopodal aucie  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne fiolki z podobną substancją.

Policjanci współpracując z Prokuratura Okręgową Warszawa-Praga ustalili kolejne osoby, które mogły zaopatrywać się w narkotyki u zatrzymanego 44-latka. Jak wynikało z ich informacji, mężczyzna sprzedawał  środki odurzające i substancje psychotropowe prawdopodobnie od maja 2017 roku. W ręce funkcjonariuszy trafiły trzy osoby. W miejscu zamieszkania jednej z nich zabezpieczono kilkanaście porcji środków odurzających. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków, podobnie jak zatrzymany wcześniej 27-latek. Wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem.

Po zebraniu materiału dowodowego, do prokuratury został również doprowadzony 44-latek, gdzie usłyszał sześć zarzutów. Jest on podejrzany o handel narkotykami i uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu, a także posiadanie substancji psychotropowych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Zabezpieczone substancje trafiły do dalszych badań laboratoryjnych, a  policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań  w tej sprawie.

mb

Film 1

Pobierz plik 1 (format mp4 - rozmiar 9.15 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 4.61 MB)

Powrót na górę strony